تاریخچه و ماموریت

مبنا با هدف اجرای بهینه‌سازی مصرف انرژی، مدیریت و ممیزی انرژی در كشور در سال 1379 فعالیت خود را آغاز کرد و از طریق همكاری با شركت‌های معتبر اروپایی در جهت ارتقا دانش مهندسی و فناوری در بخش‌های ساختمان، صنعت، نفت و گاز فعالیت خود را ادامه داد. در این زمینه علاوه بر انتقال دانش فنی و مهندسی، محصولات كارآمد و كم مصرف متنوعی را در كشور ارائه ‌می‌نماید. این مجموعه با در اختیار داشتن بیش از 100 نفر پرسنل كارآزموده و متخصص و چندین نمایندگی فعال در سراسر کشور، خدمات انرژی و محصولات كارآمد را جهت بهینه‌سازی مصرف انرژی و افزایش بهره‌وری انرژی به مشتریان خود در دو حوزه ساختمان و صنعت ارائه می‌نماید.

آرمان این مجموعه ارائه خدمات و محصولات تخصصی در حوزه بهینه سازی مصرف انرژی به عنوان یكی از محورهای حیاتی در توسعه پایدار بوده و سعی نموده است با انتقال فناوری‌های کاربردی در تجهیزات و فعالیت‌های مهندسی مورد نیاز در بخش‌های صنعتی و ساختمانی به کشور، گام کوچکی در راستای نیازهای روزافزون این حوزه بردارد. تلاش در جهت ارتقاء فرهنگ سازی در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی، کاربردی نمودن نگاه به این موضوع در فرآیندهای طراحی، حل مشكلات به‌کارگیری تکنولوژی‌های نوین و الگوهای کنترلی با محوریت بهینه سازی، تدوین استانداردها و اجرایی نمودن طرح‌های آزمایشی و پایلوت ملی در این زمینه از جمله محورهای فعالیت این گروه است که امید است منجر به برداشتن گام موثری در مقابله با چالش انرژی در کشور گردد.

محصولات مبنا در نگاه کلی

همکاران بین المللی ما

کیفیت برتر تولیدات راتا حاصل سالها کار با تولیدکنندگان تراز اول جهان در زمینه های گوناگون مرتبط با محصولات گرمایشی، سرمایشی و تهویه مطبوع است و این مهم با تجربه عملی بیش از دو دهه واردات، مطالعه و مهندسی محصولات همکاران اروپایی ما میسر شد. راتا تلفیق دانش فنی بین المللی و تجربه ی بومی و ملی است که با پشتوانه ی سالها خدمت در عرصه ی تاسیسات و انرژی با افتخار به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می گردد.

  • کمپانی EMICON ایتالیا در زمینه چیلرهای تراکمی
  • کمپانی WOLF آلمان در زمینه بویلرهای چگالشی و هواساز
  • کمپانی SABIANA ایتالیا در زمینه فن کویل
  • کمپانی GFR آلمان در زمینه سیستم GFR و ABB هوشمند
  • کمپانی SCHRACK-SECONET اتریش در زمینه سیستم های اعلام حریق
  • کمپانی OVENTROP آلمان در زمینه شیرآلات کنترلی و بالانس
  • کمپانی NAVIEN کره جنوبی در زمینه پکیج های گرمایشی
  • کمپانی DIEHL آلمان در زمینه سیستم های تفکیک قبوض و میترینگ

تاییدیه ها و گواهینامه ها